Baldų stiliai
Gaminame individualius ir būtent Jūsų poreikiams pritaikytus baldus namams. Mes suprantame, kad kiekvieni namai yra unikalūs, o jų gyventojai turi skirtingus poreikius, skonį ir stilių. Todėl mes įsipareigojame kurti baldus, kurie ne tik atitiktų Jūsų funkcinius poreikius, bet ir atspindėtų Jūsų asmeninį skonį ir gyvenimo būdą.
Šiais laikais baldai tarnauja ne tik praktiniams tikslams, bet ir atlieka lemiamą vaidmenį kuriant norimą atmosferą gyvenamosiose bei komercinėse erdvėse. Žvelgiant istoriškai, baldai galėjo simbolizuoti prabangą ir turtą, parodyti statusą visuomenėje, tačiau dabar žmonės baldus renkasi norėdami išreikšti savo individualią asmenybę. Pateikiame keletą baldų stilių ir jų skirtumų planuojantiems atnaujinti savo patalpas, kad lengviau atrastumėte tokį stilių, kuris padės jums išreikšti savo tapatybę ir leis jums jaustis komfortiškai. 

Modernus stilius

Moderniame stiliuje dėmesys teikiamas tiesioms linijoms ir neutralių, žemiškų spalvų schemai. Naudojamas minimalus baldų kiekis, maksimaliai išnaudojant jų funkcionalumą. Tokiu būdu yra neperkraunama ir sutaupoma erdvė. Moderniuose gaminiuose naudojami įvairūs deriniai iš natūralių ir pramoninių medžiagų, tokių kaip betonas, stiklas, metalas ir akmenys.

Šiuolaikinis stilius

Šiuolaikinis stilius yra panašus į modernų. Šiuolaikinis stilius pasižymi švariomis linijomis, lygiais paviršiais ir neutraliomis bei monochromatinėmis spalvomis. Taip pat vyrauja lenktos linijos, geometrinės formos ir minimalūs ornamentai. Šiuolaikiniai baldai pasižymi aptakumu ir lengvumu. Kuriant šiuolaikinio stiliaus baldus naudojamos įvairios medžiagos, tokios kaip plienas, metalas ar stiklas.

Tradicinis stilius

Tradicinis stilius pasižymi klasikiniais motyvais, įmantriomis detalėmis, puošniais raižiniais, žalvario elementais, įmantria ornamentika. Minkšti baldai išsiskiria savo elegantiško dizaino apmušalais, gausiai išmargintais įvairiais raštais, naudojamos sodrios ir šiltos spalvos. Kiti tradicinio stiliaus baldai gaminami iš natūralios medienos, dizaine vyrauja tamsaus medžio masyvo baldai, tokie kaip ąžuolas, raudonmedis ir riešutmedis kartu su šiltais atspalviais.

Pereinamasis stilius

Pereinamasis baldų stilius yra tradicinio ir modernaus dizaino sintezė, o tai leidžia sukurti darnumo ir svetingumo įspūdį balduose. Pereinamajame stiliuje vyrauja patogūs, praktiški baldai, kuriuose dera lenktos ir tiesios linijos. Naudojama neutrali spalvų paletė, dažnai sudaryta iš baltų, kreminių ir pilkų atspalvių. Medžiagos, tokios kaip metalas ir mediena yra naudojamos kartu su tekstūrų, linijų ir raštų deriniu, o modernaus stilio siluetai yra subalansuojami tradicinio stiliaus elementais.

Skandinaviškas stilius

Skandinaviško stiliaus baldai pasižymi paprastumu, funkcionalumu, jaukumu ir minimalizmu. Baldai pagaminti iš natūralios medienos ir pasižymi utilitarine forma bei funkcijomis. Jie yra estetiški, tvarkingi, neutralių atspalvių, su ryškios spalvos ar rašto akcentu.

Art Deco stilius

Art Deco stilius siūlo žavesį, prabangą, modernumą ir tikėjimą pažanga. Sujungiamas Viktorijos laikų meistriškumas su moderniomis medžiagomis. Art Deco baldai pasižymi drąsiomis, ryškiomis spalvomis, geometrinėmis formomis, blizgiais metaliniais paviršiais, veidrodžiais, egzotiškos medienos ar dramblio kaulo inkrustacijomis, geometrinėmis formomis su plačiomis, kampuotomis linijomis.

Retro stilius

Sąvoka „retro stilius“ reiškia stilių, kuris jau yra pasenęs, tačiau vėl iškyla ir tampa madingas. Taip vadinami šiuolaikiniai baldai, kurie stilizuojami taip, kad atrodytų senesni, sukuriant retro įvaizdį. Retro baldai pasižymi modulinėmis, geometrinėmis formomis, išraiškingomis detalėmis, yra lieknesni ir aptakesni, ryškūs, spalvingi ir žaismingi.

Minimalistinis stilius

Minimalistiniai baldai pasižymi paprastu utilitariniu dizainu, apvalesniomis formomis ir lygiais kraštais. Vadovaujamasi fraze - „mažiau yra daugiau“. Naudojamos neutralios santūrios spalvos - balta, pilka, juoda, ruda, būdingi plokštūs ir lygūs paviršiai bei subtilios detalės, be įmantrių raižinių.

Vintažinis stilius

Vintažiniai baldai - tai 20– 99 metų senumo baldai, kurie atspindi atitinkamų epochų stilius ir tendencijas. Vintažiniai baldai dažnai pasižymi unikaliu dizainu ir nostalgiškais elementais. Kartais mediena iš senų baldų, valčių ar durų gali būti perdirbta į naujus baldus, kurie turės vintažinio šarmo. Tam naudojamos neutralios spalvos - smėlinė, pilka, kreminė ir baldai dirbtinai apdorojami taip, kad atrodytų susidėvėję.

Antikvarinis stilius

Baldus, išsilaikiusius virš 100 metų galima laikyti antikvariniais. Šiais laikais antikvariniai baldai laikomi tam tikra meno forma. Antikvariniai baldai atskleidžia jų gamybos metu vyravusį stilių ir bruožus. Tokie baldai dažnai pasižymi įmantriais raižiniais, puošniomis detalėmis bei kokybiškomis medžiagomis, tokiomis kaip medžio masyvas ar prabangūs apmušalai.

Industrinis stilius

Industriniam baldų stiliui įtakos turi elementai, dažniausiai sutinkami senose gamyklose ir sandėliuose. Nors pradinis šio stiliaus panaudojimas buvo skirtas gamybinėms arba pramoninėms darbo patalpoms, tačiau jis buvo pritaikytas ir šiuolaikinėms gyvenamosioms patalpoms. Šio stiliaus baldams būdingi įmantrūs siluetai, natūralus medis, metalas ir odiniai apmušalai, suteikiantys grubią, tvirtą išvaizdą. Naudojami juodi, pilki ir rudi atspalviai.

Kaimiškas stilius

Kaimiškas stilius įkvėptas natūralių medžiagų, tokių kaip mediena ir oda, medvilnė ir linas. Naudojami natūralūs metodai, tokie kaip pieno dažai, drožlių drožyba, nulupta žievė. Dažniausiai baldai yra rankų darbo, kuriuose matomi pjūviai, vyrauja šiltos spalvos. Kadangi nėra dviejų vienodų detalių, visi baldai yra unikalūs. Taigi kaimiško stiliaus baldus galima atpažinti iš organiškų tekstūrų, prislopintų tonų ir nebaigtų linijų.

Bohemiškas stilius

Bohemiškas stilius pasižymi nerūpestingumu, pasaulietiškumu, eklektiškumu, jame susilieja sena ir nauja, sukuriama unikali išvaizda. Šis stilius sujungia skirtingas kultūras ir menines išraiškas, akcentuoja organinius elementus ir gamtą. Kuriant bohemiško stiliaus erdvę rekomenduojama naudoti įvairias spalvas, nevengiant ryškių spalvų. Maišomi įvairūs raštai ir tekstūros balduose, kurie būdingi skirtingose šalyse. Derinami vintažiniai radiniai su naujais daiktais ir eksperimentuojama su įvairiais dekoro stiliais. Svarbus autentiškumas, todėl naudojamos natūralios medžiagos, pvz.: mediena, oda ir sizalis. Taip pat labai svarbus patogumas, todėl naudojami minkšti baldai, daug pagalvėlių bei pufai.

Azijietiškas stilius

Azijos įkvėptas interjero dizainas apima Tolimųjų Rytų kultūrinius elementus, jų atspalvius ir raštus. Ypač vyrauja kiniški, japoniški ir tibetietiški kūriniai iš egzotiškos medienos. Pavyzdžiui, tai gali būti imperatoriškosios Kinijos įkvėpti kūriniai, kurie priminena apie dinastijas arba japoniški baldai, pasižymintys savo drąsiu, spalvingu dizainu. Taip pat tai gali būti rankomis dažytos baldų detalės iš Tibeto.

envelopephonemap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram